Minnesota Prep Soccer Scores | Friday 23 September 2022

A look at some of the end results from Friday night’s work.

Albany 30, Little Falls 0

Apple Valley 10, Cretin-Derham Hall 7

Bold 26, Kirkhoven-Murdock-Senburg 6

Blaine 28, St Michael Albertville 6

Blue Earth Area 42, LeSueur-Henderson 7

Brandon Evansville 14, Clinton Grassville Beardsley 6

Canon Falls 58, Lake City 19

Cherry 52, United North Central 28

Cloquet 14, Duluth East 8

Cromwell 15, South Ridge 0

Dassel-Cockatoo 35, Watertown-Mayer 25

Detroit Lakes 49, Berham 6

Dilworth-Glyndon-Felton 22, East Grand Forks 12

Faribault 33, Red Wing 14

Fertility Beltrami 30, Nevis 0

Forest Lake 14, Mounds View 7

Gibbon Fairfax Winthrop 20, Medford 6

Glencoe Silver Lake 38, Catholic Holy Family 17

Goodhue 31, Zumbrota-Mazeppa 8

Grand Rapids 63, Hebbing 0

Hermantown 54, Duluth Dunfield 13

Hillcrest Lutheran 47, Bertha Hewitt 12

Hills-Beaver Creek 60, Westbrook Walnut Grove 14

Howard Lake Waverly Winstead 42, Holdingford 12

Jackson Central County 48, Wyndom 6

Casson Mantorville 46 Albert Lea 0

Lake Park Audubon 52, Fosston 8

Lakeville South 43, Farmington 21

Lester Prairie/Holy Trinity 33, Cleveland 0

Maple Canton 30, Kingsland 28

Mahnomen / Waubun 14, Ada-Borup / West Norman County 8

Maple Grove 24th, Centenary 17

Marshall 44, Worthington 0

Martin West County 14, Adrian/Ellsworth 7

Minneapolis Henry 32, Columbia Heights 14

Minneapolis North 14, SMB-Wolfpack 7

Minnetonka 20, Champlain Park 9

Montevideo 45, Minnesota 18

Monticello 18, St Cloud Tech 6

Morehead 34, Alexandria 14

Moose Lake / Willow River 12, Crosby-Ironton 6

Morris/Chocio-Alberta 34, Melrose 21

Westonca Mountain 54, Del Sal 8

NCEUH 40, Cas Lake-Pena 0

New London Spicer 48, Annandale 13

North Branch 44, Rock Ridge 26

Norwood Young America 48, Sibley East 6

Otter Tail Central 27, Red 8

Park (Cottage Grove) 50, Hopkins 13

Pelican Rapids 6, Parker’s Prairie 0

Lake Pequot 50, Park Rapids 0

Pilger 16, Staples Motley 0

Pipestone 35, Redwood Valley 7

Prior Lake 31, Lakeville North 14

Randolph 44 Winona Cotter 0

Red Lake District 26, Warrod 8

Red Rock Central 28, Edgerton 8

Robinsdale Armstrong 28 Bloomington Jefferson 2

Robbinsdale Cooper 33 Holy Angels 26

Rochester Lord 41, La Crescent 36

Rocuri 54, Lakes Chisago 6

Rashford Peterson 62, Wabacha Kellogg 8

Sauk Rapids-Rice 22, Cambridge-Isanti 12

Sleepy Eye 28, New Olm 15

Spring Lake Park 15, Irondale 7

St. Francis 20, Andover 18

St. Paul Harding/Humboldt 28, Minneapolis South 26

Street. Paul Johnson 39, St. Paul Como Park 8

St. Thomas Academy 48, Hastings 13

Thief River Falls 34, Fergus Falls 0

Truman / Martin Luther / GHEC 36, Heron Lake-Okabina / Fulda 6

Ferndale 28, Ortonville 16

Wadena-Deer Creek 56, Red Lake 0

Wizata 45, Totino Grace 7

West Central/Ashby 40, Hawley 26

White Bear Lake 34, Eastview 7

Win E Mac 38, Stephen Argyle 22

Winona 24, East Mankato 0

Woodbury 20, Burnsville 7

Thursday 22nd September Games

  • East Central 27, Mille Lacs Cooperative 6
  • Lakeview 30, Minota 13
  • Minneapolis Washburn 17, Minneapolis Southwest 7
  • Rosemount 14, Eden Prairie 7
  • Tree City United 13, Bell Blaine 0
  • Warren Alvarado Oslo 20, Goodridge/Grigella Jatsek 0
Watch the latest sports videos – from high school hockey to Minnesota Vikings and everything in between – at our site YouTube playlist:

https://www.youtube.com/watch?v=videoseries

Leave a Reply

%d bloggers like this: